Sprzęt i oprogramowanie Pracowni Projektowej EGK

Nasza Pracownia Projektowa dysponuje całością nowoczesnego sprzętu i oprogramowaniem niezbędnego do wykonania dokumentacji projektowej według obowiązujących standardów. Dzięki temu pracujemy sprawniej i szybciej – nie zlecamy żadnych prac firmom zewnętrznym, co mogłoby opóźnić proces realizacji Twojego zlecenia.

Wykorzystujemy następujące oprogramowanie:

AutoCAD 2013

To jedno z najlepszych narzędzi na rynku do wykonywania dokumentacji projektowej 2D. Nasi pracownicy doskonale wykorzystują rozbudowane i potężne możliwości tego programu. Biegła znajomość AutoCADA pozwala na znacznie szybsze wykonywanie projektów. Efekty naszych prac w programie będziesz mógł śledzić na bieżąco. Na Twoje życzenie w trakcie Naszego spotkania lub poprzez e-mail damy Ci wgląd w powstającą dokumentację techniczną.

Intersoft Arcadia Architektura

Z aplikacji korzystamy podczas tworzenia wizualizacji 3D Twojego przyszłego domu. Pozwala Nam wykonywać w pełni miarodajne rzuty i przekroje architektoniczne oraz bardzo realistyczne wizualizacje, dzięki którym dokładnie poznasz swój dom, zanim jeszcze zostanie wybudowany.

Intersoft Arcadia Termo

Przy użyciu tego programu sporządzimy charakterystykę energetyczną powstającego budynku. Dzięki temu już na wstępie poznasz prognozowane i bardzo bliskie do realnego zapotrzebowanie pomieszczeń Twojego domu na moc i ciepło. Wybierając domowe instalacje będziesz mógł zoptymalizować je pod względem ekonomicznej eksploatacji jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Przykładowo, zastąpisz tradycyjne CO na kominek z płaszczem wodnym, a zamiast wentylacji grawitacyjnej, zdecydujesz się na wentylację wymuszoną z rekuperatorem, która wyraźnie zmniejszy Twoje wydatki na energię cieplną i znacznie lepiej zadba o jakość powietrza we wnętrzu budynku.

Norma Pro

Tym programem posługujemy się podczas wykonywania kosztorysów i przedmiarów. Wiemy, jak ważne jest dla Ciebie otrzymanie klarownego, sprawnie sporządzonego kosztorysu. Dzięki tej aplikacji dostarczymy Ci go szybko, co znacznie przyspieszy cały proces organizacji formalności przed rozpoczęciem budowy domu.

Nasza Pracownia wyposażona jest także w wysokiej klasy sprzęt drukujący:

  • drukarka Brother MFC-J6510DW umożliwiająca drukowanie w formatach A4 i A3;
  • drukarka HP Designjet 111 24-in Printer with Roll umożliwiająca wielkoformatowe drukowanie w formacie A2 i A1;
  • ploter HP DesignJet 510/160MB 2400x1200 umożliwiający drukowanie w formacie A0 oraz w formatach niestandardowych.

Owszem, wszystkie nowoczesne urządzenia i oprogramowanie dają nam duże wsparcie, jednak najważniejsze narzędzia, jakimi posługuje się wprawiony architekt to wyobraźnia, wiedza oraz papier i ołówek. W naszym zespole pracują specjaliści, którzy w swojej wyobraźni potrafią strukturalizować Twoje pomysły. Nie robi tego za nich komputer. Mówi się, że dobry architekt projektuje z zamkniętymi oczami – i nie ma w tym przesady.