Skontaktuj się z nami

mgr inż. arch. Ewelina Grochowska-Kuzak
biuro@eg-domy.pl
+48 664 468 419
godziny pracy 8:00 - 16:00
   
Sprzedaż gotowych projektów domów jednorodzinnych

Zdecydowałeś się na budowę własnego domu? Znakomicie! Ale czy masz już w miarę sprecyzowane oczekiwania dotyczące jego cech? Jeżeli tak, to proces wyboru projektu gotowego będzie krótszy. Jeżeli nie, to wspólnie zaczniemy ustalać je od samego początku. Dysponujemy bazą projektów gotowych, spośród których wybierzemy ten najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb pod względem funkcjonalnym i wizualnym.

Oferowane przez nas projekty typowe są propozycją dla osób, które poszukują domów funkcjonalnych, ze sprawdzonymi rozwiązaniami architektonicznymi. Dysponujemy bazą projektów, z których wybierzemy jeden najwłaściwszy i dopasujemy go do Twoich potrzeb mieszkaniowych i eksploatacyjnych oraz warunków działki budowlanej.

Pomimo iż z nazwy jest to projekt typowy, wykonanie związanej z nim dokumentacji technicznej nie powinno być mylone z nieprzemyślanym powielaniem gotowych rozwiązań. Rzecz wymaga opracowania i dostosowania do indywidualnego zapotrzebowania osoby zamawiającej. Dlatego rzeczony projekt przechodzi przez ręce kilku specjalistów, którzy angażują się w jego dopracowanie zgodnie ze swoimi specjalnościami i przepisami obowiązującego prawa.

Gotowy projekt typowy składa się z czterech egzemplarzy dokumentacji architektonicznej, konstrukcyjnej i instalacyjnej w skali 1:100

Projekt gotowy jest tylko z nazwy, ponieważ wymaga przeróbek. Przede wszystkim, poddamy go adaptacji do kryteriów zawartych w przepisach lokalnych obowiązujących na Twojej działce budowlanej. Aby uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko zgodnie z przepisami, chętnie zapoznamy się z dokumentacją geodezyjną Twojej działki. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieć, w jaki sposób zaadaptować wybrany przez Ciebie projekt.

Pomocny jest audyt działki budowlanej

Wykonujemy audyt w trzech etapach:

  • Analizujemy stan formalno-prawny twojej działki. Sprawdzamy, czy nie ma wad prawnych.
  • Nasz architekt udaje się osobiście na Twoją działkę aby zapoznać się z jej specyfiką - ukształtowaniem terenu, rodzajem sąsiadującej zabudowy, potencjalnym widokiem z okien przyszłego domu. Nawet z rodzajem podłoża.
  • W ostatnim etapie analizujemy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub w przypadku jego braku, z warunkami zabudowy i zagospodarowania przestrzennego. Są to dokumenty, które określają, jaki rodzaj budynku może na Twojej działce powstać. Ile może mieć kondygnacji, jaki ma mieć dach. Audyty działek budowlanych dla projektów gotowych wykonujemy na terenie województwa mazowieckiego.

Po przeprowadzeniu audytu przystępujemy do adaptacji projektu, czyli dostosowujemy go do wyników audytu. Adaptację wykonuje architekt oraz projektanci branżowi naszej Pracowni posiadający odpowiednie do tego celu uprawnienia.

W ramach adaptacji dopasowujemy między innymi:

  • konstrukcję do warunków gruntowych Twojej działki;
  • instalacje wewnętrzne i przyłącza mediów.

Projekt ma formę mapki, na którą naniesiemy budynek z zachowaniem określonych w prawie budowlanym odległości. Wrysowujemy również inne elementy infrastruktury działki, takie jak np. uwzględniony przez Ciebie śmietnik, wjazd na działkę, szambo, a nawet oczyszczalnię ścieków.

Finalnym efektem naszej pracy będzie projekt architektoniczno-budowlany wybranego przez Ciebie domu. Projekt ten zawierać będzie listę zmian, na które nasz architekt wyda zgodę. Dotyczyć będą one między innymi: umiejscowienia otworów okiennych i drzwiowych, zmian umiejscowienia ścian działowych, materiałów i technologii zastosowanych w projekcie itp.

Tak przygotowany projekt dostarczymy Ci w czterech egzemplarzach na potrzeby urzędu i jednym do użytku na budowie. Na jego podstawie, po złożeniu wraz z odpowiednim wnioskiem do urzędu starostwa, otrzymasz pozwolenie na budowę.

Pomoc w organizacji formalności i rozpoczęciu budowy

Budowa domu to ogromne wyzwanie wymagające od Ciebie poświęcenia czasu i energii. Dlatego jesteśmy przygotowani nie tylko na wykonanie dokumentacji projektowej, lecz również na wdrożenie wszystkich procedur, z których chętnie Cię wyręczymy. Wówczas pomożemy Ci przebrnąć przez gąszcz formalności związanych z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń, z samą budową i z jej zakończeniem. Przygotujemy dla Ciebie także kosztorys inwestorski, dzięki któremu jeszcze przed rozpoczęciem budowy poznasz szacunkowy jej koszt.

Nasz kierownik budowy zorganizuje i sprawnie pokieruje budową zgodnie z obowiązującymi przepisami a inspektor budowlany będzie dbał, aby wszelkie błędy i usterki robotników były natychmiast korygowane. Dzięki temu unikniesz kosztownych napraw w przyszłości.

Więcej usług...

Zajmujemy się projektami kompleksowo, w tym także aranżacją wnętrz i organizacją ekipy wykończeniowej, która ją wykona. Projektując i aranżując wnętrza staramy się szukać kompromisów pomiędzy własną wizją, Twoimi oczekiwaniami a realnymi możliwościami zagospodarowania przestrzeni pomieszczeń. Oczywiście, mamy również na względzie Twoje możliwości finansowe. Połączenie tych wszystkich czynników jest dla nas kluczem do wykonania dobrego projektu.